TYPO3 Agency - coding, design and website development

Novinky

Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Privítajme spoločne nové TYPO3

TYPO3 v8 LTS

Komunita TYPO3 pred dvoma dňami vydala najočakávanejšiu verziu TYPO3 redakčného systému s označením TYPO3 v8 LTS (verzia 8.7). Poďme sa spoločne pozrieť na novinky, vylepšenia a zmeny, ktoré toto vydanie so sebou prináša.

Výrazne zrýchlenie

Pod kapotou TYPO3 systému sa nachádza PHP 7, ktoré výrazne zvýšilo rýchlosť systému. Práca v backende sa zlepšila aj vďaka použitému Fluidu a aktualizácii ExtJS.

Responzívny backend

Twitter Bootstrap a jQuery knižnica zabezpečujú, že backend je odteraz responzívny a funguje na mobilných zariadeniach bez akýchkoľvek problémov.

Responzívny backend

Vylepšené úpravy obrázkov

Pozitívne ohlasy na vylepšenú funkcionalitu pri úprave obrázkov vo verzii 7 zaručili, že vo vývoji sa bude pokračovať ďalej. Editori si môžu vytvoriť z jedného obrázka viacero verzií a použiť ich na základe veľkosti viewportu prehliadača. Navyše majú možnosť označiť časť obrázka, ktorá je podľa nich najdôležitejšia a mala by sa zobraziť nezávisle od veľkosti displeja.

Vylepšené úpravy obrázkov

Form framework

Zabudnite na všetko, čo ste doteraz používali pri vytváraní formulárov. S použitím nového frameworku vytvoríte formuláre v najnovšom TYPO3 úplne jednoducho. Nie sú potrebné žiadne znalosti v oblasti programovania, takže formuláre dokáže odteraz vytvoriť naozaj každý.

Form framework

Rich text editor

O CKEditore sme písali v našom článku Nová editácia frontendu pre TYPO3. Pomocou CKEditoru bude odteraz editácia frontendu lepšie konfigurovateľná aj vďaka švédskej agentúre Pixelant AB, ktorá neustále pridáva nové vylepšenia do tohto editora.

Rich text editor - CKEditor

Oddelenie databázy

Doctrine DBAL v TYPO3 verzii 8 zaručuje, že aplikácia je oddelená od konkrétneho databázového systému. Doctrine projekt je veľmi známy medzi PHP vývojármi. Podporuje napríklad MySQL, MariaDB, PostgreSQL a MSSQL podobne ako samotné TYPO3.

Vylepšený preklad

Možnosti, aké ponúka TYPO3 pri prekladaní, sa dajú porovnávať len s niektorými open-source systémami na trhu. Editor si môže napríklad vybrať, či použije pre konkrétny obsahový prvok vlastný preklad, alebo použije preklad od rodičovského obsahového prvku.

Vylepšený preklad

Nezávislý Fluid

Fluid je oveľa flexibilnejší a prináša viaceré vylepšenia. Súčasti Fluidu môžu byť dokonca použité aj v iných frameworkoch, ako napríklad Symfony alebo Laravel.

Opravy a vylepšenia pre TYPO3 v8 LTS sa budú postupne pridávať do októbra 2018 a podpora bude pokračovať až do apríla 2020.

Zdroj: typo3.org

Pinterest

Newsletter

Pre prihlásenie na odber noviniek napíšte váš email:

Odporúčané
Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Má viac ako 100 vylepšení

05. Oct 2018

TYPO3 9.4. Posledná verzia pred veľkým finále

06. Sep 2018

Najčítanejšie
Hoerbiger Community – sociálna sieť

24. Feb 2014

Voľby do TYPO3 Asociácie

24. Jan 2014