TYPO3 Agency - coding, design and website development

Novinky

TYPO3 v9.2.0 prichádza s novými funkcionalitami. Zameriava sa hlavne na správu stránky

TYPO3 v9.2.0

Pripravený na ďalšiu dávku noviniek TYPO3? Poďme sa teda pozrieť, čo všetko si pre nás TYPO3 vyvojári pripravili v najnovšej verzii TYPO3 v9.2.0.

„Site Management“ modul

Asi najvýznamnejšou novinkou je rozšírená funkcionalita narábania so stránkou, ktorá bola uvedená už vo verzii 9.1. „Site Management“ modul obsahuje odteraz aj submodul „Configuration“. Tento submodul umožňuje administrátorom stránky pridať a meniť globálnu konfiguráciu pre jednu alebo viacero stránok.

Každá konfigurácia tohto modulu má vlastný jedinečný identifikátor a ďalšie hodnoty, ako napríklad ID stránky, jazykové definície a pod. Vďaka ukladaniu týchto nastavení do YAML súboru (“typo3conf/sites/site-identifier/”) môžete odteraz používať na spravovanie aj Git.

„Site Management“ modul podporuje aj ďalšie konfigurácie, ako napríklad konfiguráciu domén, jazykov, spravovania chýb a pod.

Site management modul (koreňový adresár)

Site management modul (koreňový adresár)

Site management modul (jazyky)

Site management modul (jazyky)

SwiftMailer

SwiftMailer je veľmi užitočná knižnica na posielanie emailov s viacerými funkcionalitami. V TYPO3 systéme sa používa už od verzie 4.5.

S verziou TYPO3 9.2 je možnosť využiť funkcionalitu tejto knižnice nazvanú ako „spool transport“. Vo väčšine prípadov chceme dosiahnuť to, aby sa emaily odoslali okamžite, ale inokedy potrebujeme spracovať maily neskôr (napríklad kvôli zníženému výkonu). Množstvo emailov môže byť limitované a taktiež sa dá nastaviť aj maximálny čas odosielania emailov.

Vylepšenie bezpečnosti

TYPO3 ukladá rôzne súbory do priečinka s názvom „var/“. Tento priečinok by nemal byť prístupný, pretože obsahuje dôležité súbory. Po novom sa dá tento priečinok nakonfigurovať ako premenná TYPO3_PATH_APP. Cez Apache server sa to dá nastaviť nasledovne:

SetEnv TYPO3_PATH_APP /var/www/example.com/

Toto nastavenie prinúti TYPO3 vytvoriť a používať priečinok „/var/www/example.com/var/“, ale koreňový adresár sa nastaví ako „/var/www/example.com/htdocs/“. Ak sa táto premenná nenastaví, TYPO3 bude naďalej používať cestu „typo3temp/var/“.

Tieto ako aj ďalšie informácie nájdete na oficiálnej stránke TYPO3. Vydanie ďalšej verzie TYPO3 9.3 je naplánované na jún 2018.

Zdroj: typo3.org

Pinterest

Newsletter

Pre prihlásenie na odber noviniek napíšte váš email:

Odporúčané
Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Má viac ako 100 vylepšení

05. Oct 2018

TYPO3 9.4. Posledná verzia pred veľkým finále

06. Sep 2018

Najčítanejšie
Hoerbiger Community – sociálna sieť

24. Feb 2014

Voľby do TYPO3 Asociácie

24. Jan 2014